FDM /Fascia Distorziós Modell/

FDM /Fascia Distorziós Modell/

Mi is ez a módszer?

Ezt az új szemléletű, fájdalomcsillapító, mozgásterápiás kötőszöveti technikát Steven Typaldos D.O. sürgősségi orvos fejlesztette ki.

Testünk minden egyes egységét körülveszi egy kötőszövetes réteg. Megtalálhatóak az izmok körül, a belső szervekben, a hasüregben, az idegrendszerben, a koponyai rendszerben az érhálózatban és a vázrendszerben is.

Az izmokat körülvevő kötőszövetes rétegek a bőrünk alatt találhatóak, feladatuk az izom alakjának megtartása, az izmok közti súrlódás megakadályozása, az izomerő felépítése és tovább adása.

Ezek a kötőszövetes rétegek az egész testet behálózzák és egymással is egyfajta hálózatot alkotnak.

Sérülések során ez a kötőszövetes hálózat különböző módokon tud deformálódni, amely sérülések az összeköttetések révén még más szervekre, testrészekre is kihathatnak

A probléma hátterében a kötőszövetes réteg valamilyen típusú sérülése áll, ezeknek a különböző típusait disztorzióknak hívjuk. A disztorziók (kötőszöveti sérülési típusok) eredményezik a fájdalmat, mozgás beszűkülést, izomerő csökkenést stb. A kezelés során ún. testbeszéden alapuló vizsgálattal állapítom meg az Ön sérülésének típusát és választom ki az annak megfelelő kezelést.

Ez a technika széles körben alkalmazható felnőtteknél, de kisgyerekeknél sőt csecsemőknél is, különböző típusú fájdalmak, sérülések, panaszok esetén.

Milyen problémák esetén alkalmazható az FDM?

  • izom fájdalom
  • ízületi fájdalom (csípő, térd, váll, gerinc fájdalom stb)
  • izomerő csökkenés
  • mozgás beszűkülés
  • sport sérülések
  • krónikus (hosszú ideje fennálló) fájdalmak

Mikor nem alkalmazható?

  • fertőzések
  • bőrgyulladás
  • vénagyulladás
  • daganatos betegség
  • várandósság első 12 hetében
  • akut csonttörés
FDM /Fascia Distorziós Modell/

Mire jó az FDM terápia?

A terápia főként a kötőszöveti rendszerre, feszes és lágy kollagén tartalmú struktúrákra és azon keresztül az ízületekre van hatással. Legyen szó akár egy munka során történt terhelés miatt kialakuló panaszról vagy egy sportolás közben szerzett sérülésről, az FDM jól és gyorsan használható. Minél hamarabb kezeljük a sérülés, a fájdalom okát, annál hamarabb tudunk elérni javulást.
A módszer megalkotója megállapította, hogy számos panasz, probléma hátterében a test minden részén megtalálható kötőszövetben /fascia/ kialakuló probléma áll, amelyben nagyon sok a fájdalomérző végződés. Ezeket a fasciában történő átalakulásokat disztorzióknak nevezte el, aminek az eredménye a fájdalom, ami mellett jelentkezhet mozgásbeszűkülés, izomerő csökkenés és egyéb panasz. Az FDM technikával ezek a panaszok eredményesen megszüntethetők és visszaállíthatóak a fiziológiás szöveti viszonyok.

Kinek ajánlott az FDM terápia?

Az FDM javasolt lehet annak, aki fájdalommal, mozgásbeszűküléssel él.
Hogyan zajlik az FDM terápia? (Mennyi ideig tart a kezelés? Hány alkalommal és milyen gyakran kell részt venni a kezelésen?)
A kezelés egy testbeszéden alapuló vizsgálattal kezdődik, mely során a terapeuta feltérképezi a fájdalmas, panaszos területeket. A kezelés alatt jellemzően nem egyetlen problémával van dolgunk, hanem egy probléma együttessel, ami miatt általában nem elég egy kezelés. A kezelés időtartama első alkalommal 55 perc, a későbbi kezelések a problémától függően rövidülhetnek.

Kérdése van?

Keressen a kapcsolat oldalon található elérhetőségeim egyikén

Call Now Button